Przejdź do treści

Wszystkie kawiarnie świata
to przestrzenie kultury.

Zazwyczaj nie proszą o bilet, a (stosunkowo) łatwy dostęp do nich mają najróżniejsze osoby – bliskie sobie, bardzo bliskie, albo dalekie. W kawiarniach rozmawia się, tworzy, marzy lub milczy.

Kawiarnia Najchętniej pragnie być jednym z takich miejsc – na razie w Internecie.

A Fundacja istnieje po to, aby potencjał tych rozmów, marzeń czy też milczenia mógł przedostać się do rzeczywistości. Prowadzimy wysyłkową sprzedaż kawy specialty, z której zyski przeznaczamy na działania w trzech obszarach:

  • organizowania przedsięwzięć artystycznych;
  • udostępniania kultury i sztuki;
  • edukacji i szkoleń (dla dzieci, młodzieży, dorosłych…) w zakresie wiedzy kulturowej, sztuki i zarządzania.
    Ze szczególnym uwzględnieniem edukacji nowoczesnej, otwartej, życzliwej, nastawionej na społeczne włączanie i zapobieganie wszelkim wykluczeniom.

W naszym Statucie zapisaliśmy to tak:

“Celem Fundacji jest inicjowanie i prowadzenie przedsięwzięć artystycznych, kulturalnych oraz edukacyjnych, dążących do wszechstronnego (merytorycznego, menadżerskiego, finansowego) wspierania zarówno artystek i artystów jak i odbiorczyń i odbiorców sztuki”.

Oczywiście, szeroko definiowana kultura jest jednym z czynników spójności oraz jakości życia współczesnych społeczeństw. Pamiętamy o tym od samego początku, rozpoczynając naszą przygodę drobnymi krokami stawianymi w skupieniu.

Dlaczego “Najchętniej”?

W tym (przy)słówku zaklęte są zarówno nabierająca kształtu intencja, wyznaczanie celu i związana z nim nadzieja; jak i nieśmiałość albo odwaga do osobistej transgresji.
Wszystkie te stany ducha są doskonale znane artystkom i artystom, menadżerkom i menadżerom. Wspólne doświadczenia to zawsze znakomity punkt wyjścia.

Zespół:

Jesteśmy grupą osób z doświadczeniem zarówno akademickim (badania w zakresie kultury, historii, zarządzania i sztuki) jak i artystycznym (teatr, literatura, film, multimedia), oraz edukacyjnym – uczyliśmy w sumie na wszelkich poziomach edukacji i w ramach prywatnych jak i państwowych jednostek.

Zależy nam na tym, żeby umożliwiać wszystkim – niezależnie od sprawności, zdrowia czy zawartości portfela – dostęp do szeroko pojętej kultury – zarówno jako ekspresji (tworzenia nowych dzieł sztuki) jak wchłaniania dzieł już istniejących.

Jan Podniesiński na tle pomnika syrenki

Jan
Podniesiński

Prezes Zarządu Fundacji, doktor nauk humanistycznych

Elżbieta Lewak

Edukatorka dzieci i młodzieży, szkoli z kompetencji miękkich, prowadzi projekty teatralne (aktorka i reżyserka)

Zuzanna Wiśnicka – Tomalak

Twórczyni Projektów Edukacyjnych, pisarka

Agata Noszczak


Neurologopedka, aktorka głosu, specjalistka od emisji i higieny głosu, logopedii medialnej, twórczego wykorzystanie głosu

Aleksandra Stelmach - Twarz

Aleksandra
Stelmach

Członkini Rady Fundacji
(Fot. powyżej: Katarzyna Chmura)

Partnerki i Partnerzy

Kawiarnia i Palarnia Kawy 3P, Warszawa
Fundacja Dwór Kultury w Wierzbicy
To miejsce czeka na Twoją firmę / organizację

Odwiedź nas w mediach społecznościowych:

Skip to content