Przejdź do treści

Wszystkie kawiarnie świata
to przestrzenie kultury.

Zazwyczaj nie proszą o bilet, a (stosunkowo) łatwy dostęp do nich mają najróżniejsze osoby – bliskie sobie, bardzo bliskie, albo dalekie. W kawiarniach rozmawia się, tworzy, marzy lub milczy.

Kawiarnia Najchętniej pragnie być jednym z takich miejsc – na razie w Internecie.

A Fundacja istnieje po to, aby potencjał tych rozmów, marzeń czy też milczenia mógł przedostać się do rzeczywistości. Prowadzimy wysyłkową sprzedaż kawy specialty, z której zyski przeznaczamy na działania w trzech obszarach:

  • organizowania przedsięwzięć artystycznych;
  • udostępniania kultury i sztuki;
  • edukacji i szkoleń (dla dzieci, młodzieży, dorosłych…) w zakresie wiedzy kulturowej, sztuki i zarządzania.
    Ze szczególnym uwzględnieniem edukacji nowoczesnej, otwartej, życzliwej, nastawionej na społeczne włączanie i zapobieganie wszelkim wykluczeniom.

W naszym Statucie zapisaliśmy to tak:

“Celem Fundacji jest inicjowanie i prowadzenie przedsięwzięć artystycznych, kulturalnych oraz edukacyjnych, dążących do wszechstronnego (merytorycznego, menadżerskiego, finansowego) wspierania zarówno artystek i artystów jak i odbiorczyń i odbiorców sztuki”.

Oczywiście, szeroko definiowana kultura jest jednym z czynników spójności oraz jakości życia współczesnych społeczeństw. Pamiętamy o tym od samego początku, rozpoczynając naszą przygodę drobnymi krokami stawianymi w skupieniu.

Dlaczego “Najchętniej”?

W tym (przy)słówku zaklęte są zarówno nabierająca kształtu intencja, wyznaczanie celu i związana z nim nadzieja; jak i nieśmiałość albo odwaga do osobistej transgresji.
Wszystkie te stany ducha są doskonale znane artystkom i artystom, menadżerkom i menadżerom. Wspólne doświadczenia to zawsze znakomity punkt wyjścia.

Zespół:

Jesteśmy grupą osób z doświadczeniem zarówno akademickim (badania w zakresie kultury, historii, zarządzania i sztuki) jak i artystycznym (teatr, literatura, film, multimedia), oraz edukacyjnym – uczyliśmy w sumie na wszelkich poziomach edukacji i w ramach prywatnych jak i państwowych jednostek.

Zależy nam na tym, żeby umożliwiać wszystkim – niezależnie od sprawności, zdrowia czy zawartości portfela – dostęp do szeroko pojętej kultury – zarówno jako ekspresji (tworzenia nowych dzieł sztuki) jak wchłaniania dzieł już istniejących.

Jan Podniesiński na tle pomnika syrenki

Jan
Podniesiński

Prezes Zarządu Fundacji, doktor nauk humanistycznych

Elżbieta Lewak

Edukatorka dzieci i młodzieży, szkoli z kompetencji miękkich, prowadzi projekty teatralne (aktorka i reżyserka)

Zuzanna Wiśnicka – Tomalak

Twórczyni Projektów Edukacyjnych, pisarka

Agata Noszczak


Neurologopedka, aktorka głosu, specjalistka od emisji i higieny głosu, logopedii medialnej, twórczego wykorzystanie głosu

Aleksandra Stelmach - Twarz

Aleksandra
Stelmach

Członkini Rady Fundacji
(Fot. powyżej: Katarzyna Chmura)

Partnerki i Partnerzy

Kawiarnia i Palarnia Kawy 3P, Warszawa
Fundacja Dwór Kultury w Wierzbicy
To miejsce czeka na Twoją firmę / organizację

Odwiedź nas w mediach społecznościowych:

Hello fellow English Speaker!

We are working on the complete site translation.
Meanwhile, you can access all the most essential information about us, our coffee and social work in the .pdf form!
All our staff speak English, so feel free to write us with your coffee-related dreams at: mlask[at]kawiarnianajchetniej.pl

Kawowe zakupy są tylko jednym ze sposobów wspierania działań Najchętniej. Jeśli Wasze słoiki i puszki już się nie domykają, młynek pragnie chwili oddechu, a na telefonie wisi siedem nieodebranych połączeń od kardiolożki lub kardiologa - możecie... po prostu przekazać nam darowiznę za pośrednictwem Zrzutka.pl :)

Skip to content